logotype

Chóry

Chór Werwyczka powstał w 1992 roku przy Cerkwi Soboru Świętej Matki Bożej z inicjatywy księdza Stefana Zdobylaka. W dorobku chóru znajduje się ok. 150 utworów: Święta liturgia - (Archijerejska, Iwana Zlotoustego, Bazylia Wielkiego), Msza Wielkanocna, akafisty, molebnie, oraz ekumeniczne utwory K.Stecenka, M.Werbyckiego, M.Bortnianskiego, O.Lotti. Chór i jego dyrygentka oprócz działalności muzycznej (koncerty, festiwale) angażują się społecznie współpracując z lokalnymi stowarzyszeniami oraz mniszkami klasztoru Św. Wincencja z Lwowa. Obecnie do chóru należy 38 chórzystów.

Dyrygentka: Galia Bahan

 

Sienna Gospel Choir to żywiołowy zespół prezentujący muzykę gospel, która ma nieść słuchaczom radość i duchowe ukojenie. Powstał w 2002 r. w warszawskim zborze Kościoła Zielonoświątkowego. Dzisiaj SGC liczy sobie ponad 40 członków, których łączy wspólna miłość do gospel. Chór ma charakter ponaddenominacyjny, jego misją jest śpiewanie ponad podziałami. Zespół koncertuje w Polsce i za granicą, bierze udział w licznych nagraniach telewizyjnych i radiowych, chętnie wspiera akcje charytatywne oraz kampanie społeczne.

Dyrygentka: Anna Bajak

 

Concordia Chor to 30 osobowy chór, który powstał w 2007 roku w Mińsku. Tworzą go osoby w różnym wieku, śpiewający zawodowo i amatorsko. Chór wystąpił m.in. na festiwalu bożonarodzeniowym w Warszawie (2011), oraz na białoruskim festiwalu „Guki viasny”, dawał również koncerty w filharmonii i innych salach koncertowych w Mińsku. W roku 2011 chórzyści uczestniczyli w wymianie ze szwedzkim chórem St Johannes Choir. W repertuarze Concordi znajdują się m.in. katolickie utwory, rosyjska muzyka sakralna, białoruskie pieśni ludowe oraz standardy jazzowe.

Dyrygentka: Galina Kazimirovskaya / chórmistrz: Svitlana Zadreiko

 

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej, w ramach programu "Młodzież w działaniu"

2015  One Voice